Work and Travel Nedir? Yahu

O değil de bu  work and travel nedir  yahu?

Work and travel’ın bir çok resmi tanımı var. Work and Travel nedir sorusunun cevabı

Work and Travel öğrencilerin sadece yaz tatilleri dönemlerinde, maksimum 5 ay süre ile ABD’de hem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir öğrenci kültürel değişim programıdır.”

Ancak Work and Travel 2013 adayları için bunlardan pek bahsetmeyi düşünmüyorum,çünkü work and travel başlı başına bir maceradır,çantanızı,valizinizi yüklenirsiniz,uçağa atlarsınız ve bambaşka bir hayatın kapıları size açılır. Açıkçası work and travel, parayla satın aldığınız başka bir hayattır.

Amerika Eyaletleri Haritası konusunda eyaletleri ve haritaları bulabilirsiniz.

Tabi herkes bu maceradan mutlu dönmez,kimileri için felakketir,” bi daha asla” diyenler bile vardır;işin aslı ise bilmediğiniz bambaşka bir hayatın,çalışcağınız işin ve en önemlisi tanımadığınız insanların, farklı bir kültürün sizi orda, Newyork’ta, Virginia’da California’da bekliyor olmasıdır.Uçaktan indiğinizde derin bir nefes alırsınız ve Amerika’dasınızdır.Burdan sonrası tamamen size kalmıştır.İyi ve veya kötü bir work and travel dönemi geçirebilirsiniz,başınıza kötü işler gelebilir,işinizden atılabilirsiniz ancak bunların hepsi sizin elinizdedir.İyi ya da kötü…

WAT bence öğrenci iken yapılması gereken farklı bir deneyimdir.Çünkü bu size farklı insanları,amerikanın her eyaletindeki, Texas’taki, Montana’daki kültürleri tanıma fırsatı sunar.

Tüm yazınızı dünyanın 4 bir yanından gelen binlerce farklı work and travel öğrencisi ile geçirebilrsiniz,size sadece amerikan kültürünü değil,avrupanın 4 bir yanından gelip wat’a katılan öğrenciler aracı ile onların da kültürünü tanıma fırsatını da sunar.Tabi work and travel üzerine daha çok şey söylenebilir,ama bunları ilerleyen yazılarımda sizlerle paylaşacağım.

Tabi en önemlisi iyi bir work and travel şirketi ile wat’a katılmak! İyice araştırmak lazım. Work and Travel 2012 ve Work and Travel 2013 adaylarına şimdiden iyi şanslar dileriz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s