Romania Otostop Travel Part 2-Galati

Evvet  gençler,selamlar yazıma  kaldığım yerden  devam etmek   istiyorum.Bir önceki  yazımda  belirttiğim  gibi 14’nde Iaşi‘da kaldık. Couch  surfing  ile birinin  evinde  kalma  adına ilk deneyimimi burda   yaşamış oldum.Gerçi amerikada  bir kişi  ağırlamıştım( host)  evimide ama.

15 temmuz  sabah  biraz   IAŞİ’I gezdik.İşte Iaşi’teki gezimizden  bi  kaç  foto;

Couch  surfingte kaldığımız  ev sahipleri adlarını  hatırlamıomm,sbah  bize  şehri gezerken  eşlik ettiler.Saolssunlar:))

Çimlere basmak  yasaaaak …!!!Ama  burası  galiba  bakıma  girdikten  sonra ,şehirdeki  ilk ve  tek  çimlere  özgürce  basabileceğiniz  yer.

İspanyol  ev Arkadaşım Ruben’in Jip ile  poz  verme  çabaları…

Evvet mor   renge boyanmış  ağaçlar:)))

Iaşi’de   bişeyler içmek için oturduğumuz  bir  cafe;

Ve  Iaşi’den  ayrılma vakti,yolculuğumuz devam  edior.Yeni  tanıştığımız ancak hemen  kaynaştığımız bu  couch surfin arkadaşlarımız bizleri  ototstop çekebileceğimiz bir yere, şehrin  dışına bırakması için bir  arkaşına  rica  ediyor, arabasıyla bırakması için.Evvet    yeniden  otostop’a başlayabiliriz.

Bir  sonraki  durağımız Galati,bugün yani  15  temmuz akşamında  Galati’ye varmayı  planlıoruz.

İspanyol kardeşim Ruben,  durdurduğumuz  bir araba  ile konuşuyor.Ama   bu  defa   pek şanslı değil gibi,çünkü  şoför  baya  sarhoş!!! :))) Tabiki  başka  bir  arabaya  binmeyi tercih ediozz,hayatta kalma adına:)))

Iaşi ile Galati arasındaki  yolculuğumuzu fransız arkadaşım  Sonia ile  yaptık. Çok  şanslıyız ki  Galati’ye kadar  sadece 1  araba ile  gittik.Bindiğimiz arabadaki çift  İtalya’ya  gidiodu.Bu arada bu  çift bize  su ve  dondurma  ısmarladı:)

Ve  Galati’ye vardığımızda  nehir kenarında  diğer  iki arkadaşımızı  Aija ve Ruben’i beklemeye  koyulduk.Onlar da gelince  bir  bara oturup ,geceyi geçireceğimiz ev sahiplerinin( couch surfing)  bizi almasını beklemeye başladık.

Evvet 2.kez  couch  surfing  yapıoz ve  bizi  pizza ile  karşılıolar;

Yemeğimizi yedikten sonra Galati gece alemlerine  aktık.Güzel bi karaoke geçirdik.Gerçi benim için biraz  zordu ama( ing ve  romance  şarkılar)

15nin gecesini  burda Galati’de  geçirdek  sonra  ertesi  gün…

Ertesi  gün daha  sonra, yani bir  sonraki yazımda.Bir  sonraki yazımda  sizlere nehir turumuzdan ,karadenizden.. bahsedeceğim.

Görüşmek  üzere:)))

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s